نکاتی که بایست در زمان انتخاب اتصال دهنده ها برای محصولاتتان به خاطر بسپارید


برای بیشتر تولید کنندگان، اگربرای همه آنها نباشد، اتصال دهنده هم برای محصولاتشان و هم برای فرایند تولید مهم می باشد. اتصال دهنده های با کیفیت یا بدون کیفیت می توانند در ساخت یا خرابی یک محصول دخیل باشند. بنابراین انتخاب اتصال دهنده مناسب برای موفقیت شما بسیار حیاتی است. برای اینکه یک خرید موفقیت آمیز داشته باشید، این نکات را بخاطر بسپارید: 1) به موارد استعمال اصلی محصول توجه کنید. 2) از خصوصیات و ویژگیهای مورد نیاز خود مطلع باشید. 3) محصولی با پوشش نهایی مورد نیاز کاربری خود انتخاب کنید. 4) به قیمت توجه کنید.

برای جزئیات بیشتر نکات زیر را مطالع بفرمایید.

1-به موارد استعمال اصلی محصول توجه کنید: این سوال را از خودتان بپرسید: ” استفاده نهایی از محصول من چیست و این اتصال دهنده چطور به دستیابی به این مهم کمک می کند؟” برای مثال اتصال دهنده های فلزی برای محصولاتی که دارای محفظه ای می باشند که نیاز به باز و بسته شدن مداوم دارند  و نیز قطعاتی که حرکت می کنند و لرزش دارند، مناسب هستند. از طرف دیگر، محصولی که قرار نیست هرگز باز شود نیازمند چیزی جایگزین و ارزان مثل پلاستیک می باشد.

2- از خصوصیات و ویژگیهای مورد نیاز خود مطلع باشید: در ادامه این موضوع، شما باست به نیازهای ویژه خود اشراف کامل داشته باشید. طرح محصول بیانگر اندازه اصلی، مواد و عملکرد اتصال دهنده می باشد. بنابراین عدم توجه به این موارد ممکن است خطر کارکرد نامناسب و عملکرد ضعیف محصول را به دنبال داشته باشد. بعلاوه،  بایستی به رزوه های اتصال دهنده نیز توجه ویژه داشت. برای مثال، اتصال دهنده ای با یک نوع رزوه را برای محصولی که نیازمند اتصال دهنده با رزوه چندگانه می باشد را خریداری نکنید. همچنین از فلزاتی که برای کاربرد شما بسیار سنگین هستند استفاده نکنید و نیز از تامین کنندگان خود اتصال دهنده هایی با مقاومتهای غیرضروری و سایزهای غیر مناسب را درخواست نکنید.

3- محصولی با پوشش نهایی مورد نیاز کاربری خود انتخاب کنید: زمانیکه تامین کننده شما از نوع نیاز شما مطلع شد و قادر بود که شما را راهنمایی کند، آنگاه نوع پوشش نهایی اتصال دهنده را انتخاب کنید. سختی پوشش بایست متناسب با نوع طراحی محصول ونوع فلز و میزان ضخامتی که متناسب با کاربری شماست انتخاب شود. در زمان سفارش، جهت حصول اطمینان از اینکه نقطه نظرات بخوبی انتقال داده شده است، عملکرد مورد نظر اتصال دهنده را شرح دهید و از محدودیت های اتصال دهنده مطلع شوید.

4- به قیمت توجه کنید: در نهایت شما بایست به هزینه توجه کنید. برای چند دلار صرفه جویی، از اینکه از کیفیت محصول درخواستی بکاهید صرف نظر کنید. بخاطر داشته باشید که در طول زمان اتصال دهنده های ارزان باعث شکست شما می شوند و اعتبار خود و محصولاتتان را از دست خواهید داد. مطمئنا نیازی به خریدن گرانترین اتصال دهنده موجود در بازار نیز نیستید. بلکه می بایست از مزیت ها و معایب محصول انتخابی خود در دراز مدت مطلع شده و آنرا تشخیص دهید.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *